10 דברים שצריך לדעת על הסרת שיער בלייזר – עדכון: 2022-06-22

הסרת שיער בלייזר כבר המגמה הגדולה ביותר בתחום האסתטיקה כבר כמה שנים. עם הנחות ומבצעים הסרת שיער בלייזר הפכה להיות יותר ויותר פופולרי עבור גברים ונשים כאחד – יש כמה דברים שעלכם לדעת לפני שמתחילים טיפולי הסרת שיער בלייזר.

10 דברים שצריך לדעת על הסרת שיער בלייזרעם מזג האוויר החמים בזמן החורף אנשים רבים שמחים לצאת החוצה ולהתחיל להשתעשע קצת בשמש. כולם רוצה להיראות ולהרגיש הכי טובה עם עצמם ובמיוחד במראה החיצוני – ושיער מיותר בפנים ובגוף לא ממש מסתדר עם זה. הפחתת שיער באופן קבועה יכולה להיות התשובה.

אבל לפני שתתחיל, הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת על הסרת שיער בלייזר:
1. טיפולים צריכים להיות מתוכנן בין 4 עד 6 שבועות בן טיפול לטיפול, יש 3 שלבים של צמיחת שיער. על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר שאנחנו חייבים למקד את השיער בשלב האקטיבי המכונה "אנגן." כי פיגמנט הוא בולט יותר בשלב זה, והלייזר יכול למקד בזקיק השיער בצורה הרבה יותר קלה. תזמון טיפולים בתדירות גבוהה יותר מאשר מומלצת הוא לא בהכרח טוב יותר.

2. אתה יכול לגלח כמה שאתה רוצה בזמן שבין הטיפולים. חשוב לגלח את השיער לפני כל מפגש ופעולה זאת נקראת "הכנה". בצורה כזאת אתם תמזערו את הכאב באופן משמעותי. אם השיער שנותר לא מגולח הלייזר יחרוך את השיער. זה גם הגיוני שיהיה גילוח קרוב לזמן הטיפול, כך שהמטפל יוכל למקד את זקיק השיער וקרן הלייזר. אם אתה לא רוצה להשתמש בסכין גילוח לאזור שאתה יכול להשתמש בקרמים מקריחים זמינים בבתי מרקחת. הקפד לעקוב אחרי הוראות לפי האריזה לפני השימוש.

3. הזמן הטוב ביותר לגילוח הוא היום קודם לכן. אתה רוצה להימנע מגילוח זמן רב מראש, כי זה חשוב כדי לשמור על הגילוח קרוב. אבל אתה לא רוצה לגלח ביום הטיפול בגלל שיש צפוי לגרום לגירוי באזור ולפעמים ייתכן שיש דם. כדי להימנע מגירוי לחלוטין, לגלח את היום (או הלילה) קודם לכן, הימנע יבש גילוח או שימוש במים בלבד כאפשרות לגירוי יגדל באופן משמעותי.

4. אתה לא יכול שעווה או חוט בין טיפולים. למרות שאין הגבלה על כמה פעמים אתה יכול לגלח בין טיפולים, אתה לא יכול לעשות שום דבר שימשוך את השיער מהשורש. משמעות הדבר היא התחייבות מצידך להשעות את הסרת שיער בשעווה.

5. פילינג באופן קבוע כדי למנוע שיער צומח פנימה. למרות שזה לא מומלץ לקלף 24 עד 48 שעות לפני ואחרי טיפול בלייזר, פילינג באופן קבוע ימנע צמיחת שיער פנימה. לאחר טיפולי הלייזר, השיער צומח בחזרה לעתים קרובות דק יותר, עדין יותר וחלש יותר.יותר ויותר קשה לשיער לחדור דרך תאי עור מתים, ולכן מתחיל לגדול מתחת לעור. פילינג יסיר את העור המת ויותיר אחריו עור חדש בריא המאפשר לשיער לחדור בצורה הרבה יותר קלה.

6. אתה חייב להימנע מפעילויות מושרה חום במשך 24 עד 48 שעות לאחר הפגישה שלך. זה כולל פעילות גופנית, שימוש בסאונה או בג'קוזי, בסמיכות למקורות חום כגון תנור, ומקלחות חמות. אלה יכולים להלהיט עור ועלולים לגרום ליפרפיגמנטציה. הזעה כתוצאה מפעילות גופנית אינטנסיבית יכולה להדביק את זקיקי שיער, אז הקפד להתאמן לפני הפגישה שלך.

7. אתה חייב להימנע מחשיפה לשמש למשך 4 שבועות לפני ואחרי כל פגישה. זה כולל מיטות שיזוף, תאי ריסוס ותחליבים שיזוף עצמי, כי לייזר עובד על ידי איתור פיגמנט, זה הרבה יותר קשה כאשר יש להוסיף צבע לעור. למרות שהטכנולוגיה מודרנית מאפשרת טיפול בכל גווני העור, חשיפה לשמש אינה מומלצת במהלך הטיפול שלך.

8. הוא יעיל בכל גווני העור. כי לייזר עובד על ידי איתור הפיגמנט בזקיקי השיער,  המועמד הטוב ביותר הוא שמישהו עם עור בהיר ושיער כהה. כאשר השיער הוא כהה יותר מעור. זה לא אומר שאנחנו מדלגים על בעלי עור כהה, אך יותר מפגשים עשויים להידרש כדי להשיג את האפקט הרצוי. כאשר הסרת שיער בלייזר הוצגה לראשונה זה היה יכול להתבצע בצורה בטוחה רק על אנשים עם גווני עור בינוני. ההסתברות של שריפת מישהו עם עור כהה הייתה למעשה הייתה גבוהה מאוד. היום אנחנו יכולים להתאים את ההגדרות בציוד כדי להתאים לכל סוג עור.

9. לייזר לא יעיל לשיער לבן ובלונדינית. כפי שציינתי קודם, המטרה העיקרית בהסרת שיער בלייזר היא פיגמנט. יש לו שיער בלונדיני כמויות קטנות של הפיגמנט תוך שיער לבן חסר פיגמנט לגמרי, לייזר גם לא יעיל לשינוים הורמונליים בגוף כמו לדוגמא בהסרת שיער בלייזר לנערות מתבגרות

10. התייעצות היא חיונית. לפני שאתם מתחייבים לטיפולי הסרת שיער בלייזר, חובה לפגוש רופא ולשאול אותו כל שאלה שיש לך על התהליך, התוצאות, תופעות לוואי אפשריות או כל דבר אחר שעשויות להיות של דאגה לך. במהלך ההתייעצות, הרופא  ישאל אותך סדרה של שאלות כדי לקבוע בטוחה ויעילות של טיפול. לענות על כל השאלות בכנות, כפי שהוא עשוי להיות ההבדל בין ביצוע הטיפול בצורה בטוחה או לא. זכרו, חלק מהתרופות לגרום לאדם רגיש שיכול לפגוע בך בסופו, אם אתה לא גלוי בהתייעצות שלך.