גילוח או לייזר איזה שיטה עדיפה – מדריך

צמיחת שיערות מיותרות בגוף עשוי להיות עניין גנטי בין היתר ולכן כל אחת יודעת כי בשלב מסוים, מוקדם או מאוחר היא תאלץ להתמודד עם השיער המיותר. בשנים האחרונות אנו עדים למגמה במסגרתה נשים רבות נפטרות מהשיער המיותר במקום להסתובב עם המחלפות באופן חופשי – אותם ימים חלפו וכעת ניתן לראות שפע של שיטות בין היתר גילוח ולייזר. בכתבה הבאה ננסה לענות על השאלה איזה שיטה עדיפה.

גילוח או לייזר ?

טיפולי לייזר מהווים פתרון מצויין להורדת השיער המיותר

השיטה הראשונה היא טיפולי לייזר המהווים פתרון מצוין. אם בעבר הטיפולים נחשבו כואבים במיוחד הרי בשנים האחרונות אין זה כך ומדובר בטיפולים שאינם גורמים כל כאב.  כיום ניתן לראות כי מדובר בטיפולים ממוקדים כמעט ללא כל כאב.

קרן הלייזר מכה את שורש השערה וכך גורמת להיחלשותו עד היעלמות.  במטרה לראות תוצאות טובות קיימת חשיבות רבה להתמיד בטיפולים על מנת לראות את התוצאה המבוקשת – הסרת שיער לצמיתות (או יותר נכון להגיד הרחקת השיער המיותר לטווח רחוק).

משך זמן הסרת השיער

טיפולי לייזר כוללים סדרת טיפולים ומדובר בתהליך שעם ההתקדמות ניתן לראות שיערות מוסרות לצמיתות. על מנת לראות התקדמות בהליך יש לעקוב אחר ההוראות ואי ציות להוראות עשוי לפגוע בהליך מבחינת דיכוי צמיחת השיער ואף עשוי לגרום לתופעות לוואי שונות. מכאן, ההמלצה היא לגלות סבלנות ולהיות עקביים במהלך ההליך.

חשוב לא להתערב בהליך באמצעות ניסיונות אחרים להסרת שיער

בשל העובדה כי מדובר בפגיעה בשורש השערה, קיימת חשיבות רבה לא לנסות ולהתערב בהסרת השיער באמצעות ניסיונות אחרים כמו למשל שעווה או פינצטה או מחט חשמלית – אותם ניסיונות מיועדים להסרה עמוקה של השיער ועשויים לפגוע בהליך. עם זאת, האמצעי היחידי בו ניתן לעשות שימוש במהלך ההליך הוא גילוח שבוע אחרי לייזר אשר נדרש במטרה לסייע בזיהוי השיערות על ידי קרן הלייזר.

באמצעות הגילוח הטיפול יהיה אפקטיבי יותר

טרם הסרת השיער באמצעות לייזר, יש לבצע הכנה לטיפול באמצעות גילוח האזור באמצעות  סכין גילוח בלייזר. גילוח בזמן לייזר ניתן לביצוע ,אבל יש להקפיד ולחכות עד שהשערה תנשור.

נדגיש כי באמצעות הגילוח הטיפול יהיה אפקטיבי יותר וקרן הלייזר לא תעצר על ידי גורמים שונים בדרך אל שורש השערה.  לעומת זאת, כאשר יהיה שיער הוא יישרף באור הלייזר והדבר עשוי להוביל לכוויות.

גילוח אחרי טיפול לייזר ראשון

טרם הטיפול בלייזר ניתן לבצע גילוח באזור בתנאים נוחים הכוללים מקלחת מים חמים וסבון. עם זאת, גילוח אחרי טיפול לייזר ראשון עשוי להוביל לגירוי של העור והופעה של פצעים. מכאן , גילוח בזמן טיפול לייזר  בשבוע הראשון אינו מומלץ. 

כמה זמן יש להמתין עד ביצוע הגילוח

יש לעשות חודש לאחר כל טיפול לייזר יש להימנע משלב של גילוח בין טיפולי לייזר במטרה לאפשר לשערה לסיים את הליך הנשירה ובמידה והשיער הנותר אינו מפריע, אז ניתן לגלח. כמובן אם אתם רוצים לבצע דילול שיער אז קחו בחשבון שמספר הטיפולים שצריך להיות מופחת ולכן יש לחכות מעט יותר זמן כדי לראות אם התוצאה לשביעות רצונכם.

סכין גילוח נחשבת לשיטה עתיקת יומין

בהשוואה להסרת שיער באמצעות לייזר, סכין גילוח נחשב לשיטה עתיקה והתוצאה מיידית.  היה זה לפני שנים רבות אשר גברים עשו שימוש בלהבי ברונזה במטרה להיפטר מהשיער המיותר.  מאז ועד היום נדמה כי השיטות להסרת שיער השתכללו וניתן לראות סכינים איכותיים.לדוגמא הסרת שיער במפשעה לגבר ניתנת לביצוע באמצעות סכיני גילוח ובאמצעות לייזר.

באמצעות הגילוח ניתן לקצוץ את קצה השערה

צמיחת השיער נעשית מהזקיקים המצויים מתחת לפני שטח העור. למעשה, הנתונים הגנטיים קובעים את קוטר השערה, צבע רמת הצפיפות והמרקם. מה שמניע את השיער הוא הזקיקים שלו – ככל שהשערה עבה יותר בשורש, כך השערה נעשית דקיקה יותר בקצה. באמצעות פעולת הגילוח ניתן לקצוץ את הקצה השערה ולגרום לחידוד. יש מקומות שבהם אנחנו נמליץ בחום לבצע טיפולי לייזר כמו: הסרת שיער בלייזר בבטן באזור זה במיוחד לנשים שהבטן חשופה לא תרצו לרואות קוצים וזיפים.

ניתן ליהנות מתוצאה מהירה

היתרון המשמעותי של שימוש בסכין גילוח טמון בעובדה כי ניתן להשיג מגע חלק אך למחרת נעלמת התחושה ומתחלפת בזיפים קצרים , דבר אשר מחייב לחזור על הפעולה.  אין ספק כי גילוח מאפשר לראות תוצאות מהירות ביותר.  עם זאת החסרון המשמעותי הוא כי הצמיחה המהירה חוזרת ולכן יהיה צורך לעבור שוב על האזורים השונים. כמובן שגילוח ניתן לבצע בבית אך לא רק, הסרת שיער בלייזר בבית נפוצה תודות למכשירים ביתיים.

הגילוח הראשון צריך להתבצע תוך משנה זהירות

אם כן, הגילוח נחשב לשיטה מהירה וכל אישה וודאי זוכרת את הפעם הראשונה בה היא עשתה שימוש בסכין גילוח. על מנת להוביל לתוצאה רצויה חשוב ביותר לבחור את סכין הגילוח האיכותי ביותר במטרה לא לגרום לתופעות לוואי כמו אדמומיות או חתכים ולהפוך את חווית הסרת השיער באמצעות גילוח לחוויה לא נעימה. כמובן כמו שאנחנו תמיד אומרים שמחפשים מכון לייזר פרטי מומלץ לביצוע טיפולי לייזר אז גם בגילוח חפשו מדריכים מומלצים איך לבצע את הטיפולים בצורה הטובה ביותר.

בעת השימוש בסכין גילוח יש להביא בחשבון את האביזרים הנלווים

בעת השימוש בסכין גילוח יש להביא בחשבון את האביזרים הנלווים כמו למשל קצף גילוח, קרם,  סבון ומים.

הגילוח משפיע על בריאות העור  

נציין כי פעולת הגילוח משפיעה על בריאות העור.  במידה והגילוח יתבצע במהירות ללא משנה זהירות, הפעולה עשויה לגרום להופעה של שערות הצומחות לתוך העור וגם לרגישות ואף סבל.  במטרה לשמור על מראה עור נקי יותר יש לבחור סכין הכולל טכניקת גילוח טובה וכן לעשות שימוש בתכשירים טובים המשפרים את פעולת הגילוח. כמובן אם אתם מתלבטים על גילוח ורוצים לבצע הסרת שיער בלייזר אצל קוסמטיקאית אנחנו ממליצים לקרוא את המאמר הבא: קסמטיקאית לייזר פרטי מומלץ

גם לייזר וגם גילוח במכשיר אחד

מכונת גילוח בלייזר ניתנת לרכישה במקומות רבים. באמצעות המכונה ניתן לבצע גילוח וגם כוללת סמן לייזר עבור אנשים המעוניינים לבצע את הגילוח באופן אישי. מדובר בדור החדש של המכשירים המאפשר לשלב בין גילוח ולייזר וליהנות משני העולמות.

כמובן אנחנו ממליצים לקרוא את המדריך על השוואת מחירים בהסרת שיער בלייזר כדי לקבל תחושת עלויות לפני שאתם מחליטים לבצע הסרת שיער לא בגילוח