האם מותר סכין גילוח או מכונת גילוח בזמן טיסה – בגלל החוקים החדשים

מתכננים טיול לחו"ל? כבר תכננתם את מסלול הטיסה באירופה או בארצות הברית? רגע לפני שאתם אורזים את המזוודות בדרך לשדה התעופה, חשוב ביותר לדעת כי כיום חל איסור על העלאת חפצים חדים לרבות סכין גילוח או מכונת חילוח למטוס.

זיפים בפנים אותם ניתן להוריד באצמעות סכין גילוח או מכונת גילוח

אין סוף לחידושים

בשנים האחרונות ניתן לראות לא מעט חידושים בתחום הגילוח. אם בעבר היינו עדים לסכיני גילוח פשוטים, הרי כיום ניתן למצוא מגוון רחב של דגמים המעניקים חווית גילוח אחרת וייחודית.

כיום ניתן למצוא סכיני גילוח המונעים באמצעות סוללה חשמלית באמצעות כפתור הפעלה – אותם סכינים יוצרים מיקרו פולסים המפחיתים את החיכוך ומסייעים לסכין הגילוח להחליק על גבי העור.

מה היתרונות של סכיני גילוח

מהירות : אין ספק כי היתרון המשמעותי של סכיני גילוח בהשוואה לשיטות אחרות הוא מהירות.  באמצעות סכין גילוח ניתן לגלח את האזורים השונים וליהנות מפעולה מהירה.

שימוש באביזרים המסייעים לגילוח : במידה והחלטתם לעשות שימוש בסכין גילוח, הרי  יש להקפיד ולעשות שימוש באביזרים שונים כגון קצף גילוח, מים או קרמים על מנת לראות תוצאה איכותית.

 מגוון מקומות: באמצעות השימוש בסכין הגילוח ניתן להסיר שיער ממגוון רחב של מקומות בגוף.

ארזתם לבד? וודאו כי סכין  הגילוח נשלחת ביחד עם המזוודה

על מנת למנוע עיכוב מיותר ,ההמלצה היא להגיע כמה שיותר מוקדם לשדה התעופה על מנת לעבור את הבידוק הבטחוני במהירות וליהנות מהזמן אשר נשאר בדיוטי פרי.

אחת השאלות אשר תשאלו בבידוק הבטחוני היא האם ארזתם לבד – בשל הנחיות קפדניות הקפידו לוודא כי אתם יודעים בדיוק מה מצוי במזוודה, לרבות סכין הגילוח ושאר חפצים חדים אשר אי אפשר להעלות עימם למטוס אלא יש לאחסן אותם בתוך המזוודה.

אם חשבתם להתגלח בזמן הטיסה, הרי סכין גילוח בטיסה אינו מקובל לשימוש ויש לאחסן את הסכין במזוודה.

במידה והתגלתה מכונת גילוח במסגרת הבדיקה הבטחונית יש להשאירה בשדה

עוד נציין כי במידה והתגלתה מכונת גילוח במסגרת הבידוק הבטחוני יהיה עליכם להשאיר את המכונה בשדה התעופה.

מכונת גילוח בטיסה אסורה לשימוש ויש לאחסן את המכונה במזוודה וכך להימנע מהשארת המכונה בשדה התעופה.

אסון התאומים הוביל לשינוי היחס לטרור

בעקבות אסון התאומים אשר התרחש בשנת 2011 חל שינוי משמעותי ביחס לטרור ומדינות רבות בעולם חוקקו חוקים להתמודדות עם המלחמה בטרור וכן הרחיבו את הסמכויות של רשויות החוק.

הריסת מגדלי התאומים אשר הובילה לחיסולו של הטרוריסט אוסמה בן לאדן במאי 2002 הובילה ליצירת נהלי בטיחות שונים בטיסות.

חל איסור מוחלט להעלות עם חפצים חדים לטיסה כמו סכים גילוח מתוך החשש כי סכין גילוח עשוי להיות כלי נשק אשר עשוי להעמיד את הנוסעים וצוות המטוס בסכנה

מה אפשר לעשות אם צריך בכל זאת להתגלח בטיסה

אין אפשרות לשאת חפצים חדים במטוס וגם לא לעשות שימוש בקרמים שונים אלא יש לאחסנם היטב בתיק בתוך המזוודה.

אם אינכם רוצים להיקלע לסיטואציה בה סכין הגילוח נלקחת מכם בזמן הבדיקה הבטחונית- הקפידו על הכללים וארזו את סכין הגילוח בתיק מיוחד בתוך המזוודה ולא בתיק עימו אתם עולים לטיסה.

אם בכל זאת אתם צריכים להתגלח, הרי תוכלו לעשות זאת טרם הטיסה בשדה התעופה וכך לאחסן את סכין הגילוח במזוודה ללא כל צורך לעשות בו שימוש רגע לפני העלייה למטוס וכך תבטיחו לעצמכם עלייה בטוחה למטוס ללא כל צורך להשאיר את סכין הגילוח בבידוק הבטחוני.