3 טיפים להסרת שיער לחרדים, האם גברים דתיים יכולים להוריד שיער לפי ההלכה?

למרות שזה אולי נשמע מופרך – שיטות הסרת שיער לטווח ארוך כמו לייזר הפכו בשנים האחרונות למקובלות בציבור החרדי. 

למה זה מפתיע? כי בניגוד לעולם החילוני, בו טרנדים אסתטיים כמו הסרת שיער מתפשטים כמו שריפה בשדה קוצים בעולם הדתי טרנדים כאלו בדרך כלל לא תופסים וגם לא יתפסו, ובטח שלא בעולם החרדי.

שתי סיבות למה חרדים מסירים שיער

בשונה מגברים חילוניים שמסירים שיער מהחזה בשביל להיראות טוב כשהם פוסעים על החוף, גברים חרדים יבחרו להסיר את שיער הגוף שלהם מסיבות קצת אחרות.

נתחיל מהסיבה הכי ברורה שיש – בישראל חם, ואפילו מאוד. גברים חרדים נוהגים להתלבש בכמה שכבות של בגדים עבים, ואם זה לא מספיק חם אז השכבה החיצונית היא גם שחורה.

הביגוד הזה כשלעצמו יכול לגרום גם לגבר החלק ביותר להזיע ולהרגיש חוסר נוחות אדיר. אז מה מרגישים גברים עם הרבה שיער גוף? גברים חרדים הולכים לטיפולים כמו הסרת שיער מהגב מטעמי נוחות, וברוב המקרים הרב יאשר לכם טיפולים כאלו אם אתם מבצעים אותם מסיבה כזו.  

הסיבה, כמובן, יכולה להיות גם אסתטית. לעתים, גבר חרדי שעיר יתקשה למצוא שידוך בגלל שיש לו המון שיער גוף. במקרים אחרים, גבר חרדי נשוי מחליט יחד עם אשתו שהסרה או דילול של חלק משיער הגוף שלו באזורים מסויימים תהיה בחירה נכונה.

בשני המקרים הללו, הסיבה להסרת השיער היא לא בגלל טרנדים חילוניים. היא קשורה לדרך שבה האדם מרגיש עם הגוף שלו, וזו בהחלט סיבה מוצדקת. 

אז עכשיו כשאנחנו מבינים למה שגבר חרדי ירצה להסיר שיער, הגיע הזמן שנדבר על שלושת הטיפים שלנו שיעזרו גם לך להסיר את שיער הגוף שלך בצורה בריאה ויעילה. 

1. אפילציה היא שיטה מעולה לאזורים קטנים

בטח שמעת בעיקר על שיטות להסרת שיער כמו לייזר ושעווה. שיטות אלו בהחלט יעילות, ובעיקר להסרת שיער מכל הגוף או מאזורים גדולים.

אבל כגבר חרדי, כנראה שאתה לא רוצה שכל הגוף שלך יהיה חלק לגמרי. כנראה שאתה רוצה להסיר את השיער שלך מאזור קטן וספציפי כמו הפנים או הידיים – ובגלל זה כדאי שתכיר את שיטת האפילציה. 

בשיטה זו המטפל יחדיר אל זקיקי השיערה שלך מחט דקיקה שדרכה יעבור זרם חשמלי. כך, המטפל יצרוב את זקיקי השיערה שלך, אחד אחד. התוצאות – השיער שלך לא יגדל שוב לעולם.

טיפולי אפילציה מומלצים לטיפול באזור הפנים, ואם מה שמפריע לך הוא שיער בין הגבות או זקן שגולש כמעט עד העיניים – זה כנראה הפתרון בשבילך.

אזהרה קטנה – הטיפולים באפליציה כואבים, שלא תגיד שלא ידעת. 

2. שעווה תעזור לך להנות מקיץ נוח יותר 

השעווה ידועה כשיטת הסרת שיער מומלצת מאוד. היא זולה, היא יעילה מאוד והיא קלה לשימוש. למעשה, היא כל כך קלה לשימוש שכל אחד יכול לקנות אותה בעצמו ולהסיר את השיער שלו.

הסרת שיער בשעווה תולשת את השיערות מזקיק השיערה ומסיבה זו התוצאות מחזיקות יותר זמן מאשר גילוח. עם זאת – התוצאות לא נשארות לטווח ארוך כמו בטיפולי לייזר ואפילציה, למשל. 

נשמע כמו חיסרון? זה גם יכול להיות יתרון, תלוי איך מסתכלים על זה.

על ידי פריסה של כמה טיפולים (בין 1-6) של הסרת שיער בשעווה בבני ברק, תוכל להנות מקיץ נעים ונוח יותר גם בלי לוותר על השיער שלך לחלוטין ולאורך זמן.

יתרון נוסף הוא שכך תוכל לבדוק עם עצמך אם מתאים לך להיפטר מהשיער לתמיד – ובמקרה הצורך להמשיך לטיפולים כמו לייזר ואפילציה שיספקו תוצאות קבועות.

3. הלייזר לא עובד? נסה טיפולי SHR

אם ניסית לבצע טיפולי לייזר והם לא עבדו כמו שצריך, יכול להיות שהבעיה היא שגוון העור שלך כהה מדי מכדי שטיפולי הלייזר יהיו יעילים.

מכונות לייזר סטנדרטיות מסירות שיער באמצעות חימום המלנין שנמצא בעור, ובגלל שבעור כהה יש כמות מלנין גדולה – לפעמים הטיפולים פשוט לא מספקים את הסחורה.

למזלך, הפתרון כבר כאן.

שיטת ה – SHR מאפשרת הסרת שיער יעילה גם מעור כהה. השיטה פועלת על פי עקרונות שדומים מאוד לטיפולי הלייזר הסטנדרטיים, אבל באמצעות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, גלי האור חודרים את העור עמוק יותר ומצליחים לפגוע בזקיקי השיערה.

התוצאה היא טיפול יעיל מאוד, שפועל גם עם עור כהה.

ומה ההלכה אומרת על זה? מותר או אסור?

קראנו ברשת וראינו שיש רבנים שמתירים באזורים מסוימים ויש כאלה שלא, תלוי בפתיחות הרב וכמובן בסביבה שבה אתם חיים, לכן אנחנו ממליצים עם עניין הלכה חשוב לכם בצורה משמעותית, להתייעץ עם הרב שעליו אתם סומכים, ראינו שהרבה שואלים האם מותר להסיר שיער מהבטן לגבר, האם מותר להוריד שיער ערווה לפי ההלכה, גם כמובן לגברים חרדים וגם לדתיים כיפה סרוגה ויש גם מסורתיים שמתלבטים – תלוי מה יגיד הרב.

לסיכום

היום יש המון שיטות להסיר שיער גם עבור חרדים, והבחירה היא בידיים שלך – רק אל תשכח לוודא שאתה מבצע את הטיפול במקום כשר שלא פועל בשבת.

ובכל מקרה, אנחנו לא מומחים בדת וגם לא רופאים. לפני שתתחיל את טיפולי הסרת השיער שלך חשוב שתתייעץ עם הרופא והרב שלך, כדי לקבל חוות דעת מקצועית ואישור רשמי.