מתקני ספורט ציבוריים ברמת הגולן

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים ברמת הגולן האהובים עלינו מכול. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הכושר הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולהנות ממתקני הספורט השונים שממוקמים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר השונים הממוקמים ברמת הגולן, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים ברמת הגולן

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים ברמת הגולן

בעבר האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים ברמת הגולן, נחשב לדבר מיושן. ההתייעלות של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתנסו את מתקני הספורט השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את איכותם עקב הזנחה. יתרה מזאת בסמוך לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר ברמת הגולן אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים לרוב ברמת הגולן?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי כושר ציבוריים ברמת הגולן. ראשית קיימים מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. קיימים מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים במכוני הכושר ברמת הגולן, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שבלתי אפשרי להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים ברמת הגולן

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר ברמת הגולן, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הכושר הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים ברמת הגולן. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום ברמת הגולן אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים ברמת הגולן. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם הגעתם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הכושר הציבוריים ברמת הגולן

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים ברמת הגולן, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נבנו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים ברמת הגולן, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה ברמת הגולן האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לרלוונטיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים ברמת הגולן.