מתקני ספורט ציבוריים ברחובות

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים ברחובות האהובים עלינו מכול. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הספורט הקיימים במקומות מובחרים, הפכו למלאים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שממוקמים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר שקיימים ברחובות, יש להצטייד בידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים ברחובות

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים ברחובות

בזמן האחרון האימון בעזרת מכשירי ספורט ציבוריים ברחובות, נחשב לדבר מיושן. ההתייעלות של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתנסו את מתקני הספורט השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. בנוסף ליד לכול מתקין נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר ברחובות אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים לרוב ברחובות?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים ברחובות. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ניתן למצוא מתקנים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר ברחובות, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שבלתי אפשרי לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים ברחובות

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר ברחובות, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים ברחובות. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום ברחובות אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים ברחובות. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מכשירי הספורט הציבוריים ברחובות

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים ברחובות, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים ברחובות, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה ברחובות האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים ברחובות.