מתקני ספורט ציבוריים בראש העין

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בראש העין האהובים עלינו מכול. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולנצל ממתקני הכושר השונים שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר שקיימים בראש העין, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בראש העין

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הכושר הציבוריים בראש העין

בזמן האחרון האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים בראש העין, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של חדרי הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יותר מכך ליד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בראש העין אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל בראש העין?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים בראש העין. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מתקנים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר השונים בראש העין, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שלא ניתן לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בראש העין

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בראש העין, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים בראש העין. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בראש העין אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בראש העין. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מתקני הכושר הציבוריים בראש העין

את מתקני הכושר הציבוריים, הממוקמים בראש העין, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בראש העין, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בראש העין האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בראש העין.