מתקני ספורט ציבוריים בקריית ים

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בקריית ים האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הספורט הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהשתמש ממתקני הספורט שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט שנמצאים בקריית ים, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בקריית ים

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים בקריית ים

בעבר השימוש בעזרת מתקני ספורט ציבוריים בקריית ים, נחשב לדבר מיושן. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. בנוסף על יד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקריית ים אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים לרוב בקריית ים?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים בקריית ים. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים בחדרי הכושר בקריית ים, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שלא ניתן לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בקריית ים

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בקריית ים, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים בקריית ים. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקריית ים אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בקריית ים. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בקריית ים

את מתקני הספורט הציבוריים, הממוקמים בקריית ים, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נבנו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בקריית ים, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בקריית ים האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בקריית ים.