מתקני ספורט ציבוריים בקריות

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בקריות הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הספורט הממוקמים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שקיימים ממש על ידינו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט השונים הממוקמים בקריות, יש להצטייד במידע חשוב אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בקריות

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בקריות

בשנים האחרונות האימון באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים בקריות, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של חדרי הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת ליד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקריות אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים לרוב בקריות?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים בקריות. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים במכוני הכושר השונים בקריות, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שלא ניתן להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בקריות

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בקריות, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד בשבילנו בצורה ייחודית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בקריות. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקריות אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בקריות. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם הגעתם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מתקני הספורט הציבוריים בקריות

את מתקני הכושר הציבוריים, הממוקמים בקריות, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בקריות, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בקריות האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בקריות.