מתקני ספורט ציבוריים בקיסריה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בקיסריה הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הממוקמים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא כעת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הספורט שממוקמים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר שקיימים בקיסריה, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בקיסריה

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הכושר הציבוריים בקיסריה

בעבר האימון באמצעות מכשירי כושר ציבוריים בקיסריה, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מתקני הספורט השונים, יש לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב הזנחה. יתרה מזאת ליד לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקיסריה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל בקיסריה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי כושר ציבוריים בקיסריה. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מתקנים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים בחדרי הכושר בקיסריה, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שאי אפשר להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בקיסריה

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בקיסריה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים בקיסריה. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקיסריה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בקיסריה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מכשירי הכושר הציבוריים בקיסריה

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים בקיסריה, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בקיסריה, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בקיסריה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בקיסריה.