מתקני ספורט ציבוריים בצפת

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בצפת הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שנמצאים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט השונים הממוקמים בצפת, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בצפת

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הספורט הציבוריים בצפת

בעבר האימון בעזרת מכשירי ספורט ציבוריים בצפת, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של חדרי הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. בנוסף על יד לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בצפת אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים בדרך כלל בצפת?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים בצפת. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ניתן למצוא מתקנים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בצפת, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בצפת

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בצפת, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בצפת. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בצפת אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בצפת. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים בצפת

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בצפת, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים המגוונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בצפת, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בצפת האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בצפת.