מתקני ספורט ציבוריים בעתלית

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בעתלית האהובים עלינו מכול. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הספורט השונים שממוקמים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הכושר השונים שקיימים בעתלית, יש להצטייד במידע חשוב אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בעתלית

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים בעתלית

בשנים האחרונות השימוש בעזרת מכשירי כושר ציבוריים בעתלית, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתעלו על מכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. יותר מכך על יד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בעתלית אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל בעתלית?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני כושר ציבוריים בעתלית. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים במכוני הכושר בעתלית, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שבלתי אפשרי לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בעתלית

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בעתלית, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד בשבילנו באופן אישי על ידי איש מקצוע. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים בעתלית. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בעתלית אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בעתלית. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בעתלית

את מכשירי הכושר הציבוריים, הקיימים בעתלית, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בעתלית, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בעתלית האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בעתלית.