מתקני ספורט ציבוריים בנס ציונה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בנס ציונה הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הספורט השונים שקיימים בתוך העיר שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הכושר שקיימים בנס ציונה, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בנס ציונה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הספורט הציבוריים בנס ציונה

בשנים האחרונות האימון בעזרת מכשירי כושר ציבוריים בנס ציונה, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתנסו את מתקני הספורט השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יותר מכך ליד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בנס ציונה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים לרוב בנס ציונה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים בנס ציונה. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. אפשר למצוא מכשירים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר השונים בנס ציונה, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בנס ציונה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בנס ציונה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד בשבילנו בצורה אישית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בנס ציונה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בנס ציונה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בנס ציונה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הכושר הציבוריים בנס ציונה

את מתקני הכושר הציבוריים, הקיימים בנס ציונה, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בנס ציונה, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בנס ציונה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בנס ציונה.