מתקני ספורט ציבוריים במטולה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר במטולה הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הממוקמים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שממוקמים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט השונים שנמצאים במטולה, יש להצטייד בידע חשוב אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים במטולה

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים במטולה

בעבר האימון בעזרת מתקני ספורט ציבוריים במטולה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף בסמוך לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר במטולה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים לרוב במטולה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים במטולה. ראשית קיימים מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. ישנם מתקנים המדמים הליכה מהירה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר במטולה, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים במטולה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים במטולה, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד בשבילנו באופן אישי על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים במטולה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במטולה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים במטולה. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מתקני הספורט הציבוריים במטולה

את מתקני הכושר הציבוריים, הממוקמים במטולה, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים במטולה, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה במטולה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מאחר שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים במטולה.