מתקני ספורט ציבוריים במבשרת ציון

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר במבשרת ציון הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הספורט השונים שנמצאים בתוך העיר שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הספורט הממוקמים במבשרת ציון, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים במבשרת ציון

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הכושר הציבוריים במבשרת ציון

בזמן האחרון האימון בעזרת מתקני כושר ציבוריים במבשרת ציון, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתעלו על מכשירי הספורט השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יותר מכך ליד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר במבשרת ציון אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים לרוב במבשרת ציון?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים במבשרת ציון. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. קיימים מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר השונים במבשרת ציון, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים במבשרת ציון

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים במבשרת ציון, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד בשבילנו בצורה ייחודית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים במבשרת ציון. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במבשרת ציון אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים במבשרת ציון. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים במבשרת ציון

את מתקני הספורט הציבוריים, הממוקמים במבשרת ציון, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בעת האחרונה נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים במבשרת ציון, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יתרה מזאת חלק מהאתרים יספקו לכם חוות דעת על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה במבשרת ציון האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים במבשרת ציון.