מתקני ספורט ציבוריים בירכא

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בירכא האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולנצל ממתקני הספורט השונים שקיימים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר שנמצאים בירכא, יש להצטייד בידע חשוב אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בירכא

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים בירכא

בזמן האחרון השימוש בעזרת מכשירי ספורט ציבוריים בירכא, נחשב לדבר מיושן. ההתייעלות של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לעזוב את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתנסו את מתקני הכושר השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את איכותם עקב הזנחה. יותר מכך ליד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בירכא אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים לרוב בירכא?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים בירכא. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. אפשר למצוא מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר בירכא, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בירכא

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בירכא, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנבתנה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים בירכא. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בירכא אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מחלקה מדבקת מסתובבת ברחובות יש לשמור על היגיינה של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בירכא. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מתקני הכושר הציבוריים בירכא

את מכשירי הכושר הציבוריים, הממוקמים בירכא, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בירכא, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יתרה מזאת חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בירכא האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בירכא.