מתקני ספורט ציבוריים בחצור

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בחצור הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הכושר הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הספורט השונים שממוקמים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר שקיימים בחצור, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בחצור

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הספורט הציבוריים בחצור

בעבר האימון באמצעות מתקני כושר ציבוריים בחצור, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתעלו על מכשירי הספורט השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף ליד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בחצור אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים בדרך כלל בחצור?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים בחצור. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. אפשר למצוא מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר בחצור, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שלא ניתן להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בחצור

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בחצור, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים בחצור. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בחצור אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מחלקה מדבקת מסתובבת ברחובות יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בחצור. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כולם, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מכשירי הספורט הציבוריים בחצור

את מתקני הכושר הציבוריים, הקיימים בחצור, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בחצור, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם חוות דעת על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בחצור האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בעת התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בחצור.