מתקני ספורט ציבוריים בחולון

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בחולון האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הספורט הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הספורט השונים שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הכושר שקיימים בחולון, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בחולון

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים בחולון

בשנים האחרונות האימון באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים בחולון, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את תקינותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף על יד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בחולון אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל בחולון?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בחולון. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מכשירים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר בחולון, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בחולון

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בחולון, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים בחולון. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בחולון אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על ניקיון של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בחולון. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מכשירי הכושר הציבוריים בחולון

את מתקני הכושר הציבוריים, הממוקמים בחולון, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בחולון, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בחולון האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בעת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בחולון.