מתקני ספורט ציבוריים בהר אדר

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בהר אדר הכה אהובים עלינו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הכושר הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הספורט השונים שנמצאים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט השונים שקיימים בהר אדר, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בהר אדר

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בהר אדר

בשנים האחרונות האימון בעזרת מתקני ספורט ציבוריים בהר אדר, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לנטוש את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף על יד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בהר אדר אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים בדרך כלל בהר אדר?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי כושר ציבוריים בהר אדר. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. אפשר למצוא מתקנים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר השונים בהר אדר, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בהר אדר

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בהר אדר, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד לנו באופן אישי על ידי איש מקצוע. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים בהר אדר. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בהר אדר אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מחלקה מדבקת מסתובבת ברחובות יש לשמור על היגיינה של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בהר אדר. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מתקני הכושר הציבוריים בהר אדר

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בהר אדר, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בהר אדר, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בהר אדר האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בהר אדר.