מתקני ספורט ציבוריים בבני ברק

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בבני ברק האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הספורט הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא כעת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולנצל ממתקני הכושר שנמצאים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט שקיימים בבני ברק, יש להצטייד בידע חשוב אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בבני ברק

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בבני ברק

בזמן האחרון השימוש בעזרת מתקני ספורט ציבוריים בבני ברק, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתעלו על מכשירי הכושר השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. יתרה מזאת בסמוך לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בבני ברק אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים לרוב בבני ברק?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים בבני ברק. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. קיימים מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר בבני ברק, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בבני ברק

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בבני ברק, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד לנו בצורה ייחודית על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים בבני ברק. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בבני ברק אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על היגיינה של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בבני ברק. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מכשירי הספורט הציבוריים בבני ברק

את מכשירי הספורט הציבוריים, הממוקמים בבני ברק, ניתן למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בבני ברק, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יתרה מזאת חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בבני ברק האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בבני ברק.