מתקני ספורט ציבוריים בבנימינה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בבנימינה הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הספורט הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הספורט השונים שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט השונים הממוקמים בבנימינה, יש להצטייד במידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בבנימינה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הכושר הציבוריים בבנימינה

בעבר האימון בעזרת מתקני כושר ציבוריים בבנימינה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של חדרי הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לזנוח את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. בנוסף על יד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בבנימינה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים לרוב בבנימינה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בבנימינה. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים במכוני הכושר בבנימינה, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שאי אפשר להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בבנימינה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בבנימינה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים בבנימינה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בבנימינה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בבנימינה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מכשירי הכושר הציבוריים בבנימינה

את מתקני הכושר הציבוריים, הממוקמים בבנימינה, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להגיע אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בבנימינה, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בבנימינה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בבנימינה.