מתקני ספורט ציבוריים בבית שמש

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בבית שמש הכה אהובים עלינו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הכושר שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט שנמצאים בבית שמש, יש להצטייד במידע חשוב אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בבית שמש

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הכושר הציבוריים בבית שמש

בזמן האחרון השימוש בעזרת מתקני כושר ציבוריים בבית שמש, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף ליד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בבית שמש אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים לרוב בבית שמש?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בבית שמש. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בבית שמש, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שבלתי אפשרי לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בבית שמש

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בבית שמש, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד בשבילנו באופן אישי על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בבית שמש. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בבית שמש אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בבית שמש. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים בבית שמש

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים בבית שמש, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בבית שמש, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בבית שמש האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בבית שמש.