מתקני ספורט ציבוריים בבית שאן

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בבית שאן הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הכושר הממוקמים במקומות מובחרים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הכושר שממוקמים בתוך העיר שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט הממוקמים בבית שאן, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בבית שאן

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הכושר הציבוריים בבית שאן

בזמן האחרון השימוש בעזרת מתקני כושר ציבוריים בבית שאן, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. ההתייעלות של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מכשירי הכושר השונים, מומלץ לבדוק את תקינותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. בנוסף על יד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בבית שאן אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל בבית שאן?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים בבית שאן. ראשית קיימים מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מכשירים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים בחדרי הכושר השונים בבית שאן, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שבלתי אפשרי להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בבית שאן

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בבית שאן, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בבית שאן. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בבית שאן אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בבית שאן. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בבית שאן

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים בבית שאן, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בבית שאן, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בבית שאן האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בעת התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בבית שאן.