מתקני ספורט ציבוריים בביתר עלית

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בביתר עלית הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הכושר הממוקמים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הכושר השונים שנמצאים בתוך העיר שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הכושר שקיימים בביתר עלית, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בביתר עלית

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים בביתר עלית

בעבר האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים בביתר עלית, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתעלו על מכשירי הכושר השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת בסמוך לכול מתקין נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בביתר עלית אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל בביתר עלית?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בביתר עלית. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מתקנים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים במכוני הכושר השונים בביתר עלית, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בביתר עלית

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בביתר עלית, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים בביתר עלית. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בביתר עלית אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בביתר עלית. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כולם, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הספורט הציבוריים בביתר עלית

את מכשירי הכושר הציבוריים, הקיימים בביתר עלית, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בביתר עלית, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בביתר עלית האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בעת התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. בגלל שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בביתר עלית.