מתקני ספורט ציבוריים בבאר יעקוב

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בבאר יעקוב הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הספורט שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר שנמצאים בבאר יעקוב, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בבאר יעקוב

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הכושר הציבוריים בבאר יעקוב

בעבר האימון בעזרת מתקני ספורט ציבוריים בבאר יעקוב, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. ההתפתחות של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יותר מכך בסמוך לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בבאר יעקוב אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים לרוב בבאר יעקוב?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים בבאר יעקוב. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. קיימים מכשירים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר השונים בבאר יעקוב, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שבלתי אפשרי לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בבאר יעקוב

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בבאר יעקוב, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד בשבילנו בצורה אישית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים בבאר יעקוב. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בבאר יעקוב אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על היגיינה של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בבאר יעקוב. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים בבאר יעקוב

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים בבאר יעקוב, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בבאר יעקוב, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם חוות דעת על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בבאר יעקוב האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בבאר יעקוב.