מתקני ספורט ציבוריים באם המושבות

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים באם המושבות האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולנצל ממתקני הספורט השונים שנמצאים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר הממוקמים באם המושבות, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים באם המושבות

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים באם המושבות

בזמן האחרון האימון באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים באם המושבות, נחשב לדבר לא מודרני. ההתייעלות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לעזוב את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. יתרה מזאת בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באם המושבות אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל באם המושבות?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים באם המושבות. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מתקנים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים בחדרי הכושר השונים באם המושבות, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שבלתי אפשרי לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים באם המושבות

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים באם המושבות, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנבתנה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים באם המושבות. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באם המושבות אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על ניקיון של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים באם המושבות. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם הגעתם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מתקני הכושר הציבוריים באם המושבות

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים באם המושבות, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים באם המושבות, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במכשירי הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה באם המושבות האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. בגלל שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים באם המושבות.