מתקני ספורט ציבוריים באלפי מנשה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים באלפי מנשה האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הכושר השונים שממוקמים ממש על ידינו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט שנמצאים באלפי מנשה, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים באלפי מנשה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הספורט הציבוריים באלפי מנשה

בעבר האימון באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים באלפי מנשה, נחשב לדבר לא מודרני. ההתייעלות של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתעלו על מכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. בנוסף על יד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באלפי מנשה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל באלפי מנשה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים באלפי מנשה. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. קיימים מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים בחדרי הכושר השונים באלפי מנשה, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים באלפי מנשה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים באלפי מנשה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד בשבילנו בצורה אישית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים באלפי מנשה. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באלפי מנשה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים באלפי מנשה. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כולם, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים באלפי מנשה

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים באלפי מנשה, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים באלפי מנשה, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה באלפי מנשה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים באלפי מנשה.