מתקני ספורט ציבוריים באלעד

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים באלעד הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הממוקמים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולנצל ממתקני הספורט שממוקמים בתוך העיר שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הכושר השונים הממוקמים באלעד, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים באלעד

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים באלעד

בזמן האחרון האימון באמצעות מתקני כושר ציבוריים באלעד, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לנטוש את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו מתקני הכושר השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. בנוסף בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באלעד אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל באלעד?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים באלעד. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר השונים באלעד, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שבלתי אפשרי להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים באלעד

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר באלעד, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי איש מקצוע. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים באלעד. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באלעד אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים באלעד. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מכשירי הספורט הציבוריים באלעד

את מתקני הכושר הציבוריים, הממוקמים באלעד, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים המגוונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים באלעד, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יתרה מזאת חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה באלעד האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. בגלל שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים באלעד.