מתקני ספורט ציבוריים באופקים

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר באופקים הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הספורט הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הספורט שנמצאים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר הממוקמים באופקים, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים באופקים

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הכושר הציבוריים באופקים

בזמן האחרון האימון באמצעות מכשירי כושר ציבוריים באופקים, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת על יד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באופקים אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים לרוב באופקים?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני כושר ציבוריים באופקים. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. אפשר למצוא מכשירים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר השונים באופקים, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים באופקים

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר באופקים, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנבתנה במיוחד בשבילנו בצורה אישית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים באופקים. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באופקים אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים באופקים. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מכשירי הספורט הציבוריים באופקים

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים באופקים, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים באופקים, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה באופקים האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. בגלל שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים באופקים.