מתקני ספורט ציבוריים באבן יהודה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר באבן יהודה האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הממוקמים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולנצל ממתקני הכושר השונים שקיימים בתוך העיר שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט השונים שנמצאים באבן יהודה, יש להצטייד בידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים באבן יהודה

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים באבן יהודה

בזמן האחרון השימוש בעזרת מתקני ספורט ציבוריים באבן יהודה, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. בנוסף ליד לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באבן יהודה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים לרוב באבן יהודה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים באבן יהודה. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. אפשר למצוא מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר השונים באבן יהודה, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים באבן יהודה

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים באבן יהודה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים באבן יהודה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באבן יהודה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על היגיינה של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים באבן יהודה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנא מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הכושר הציבוריים באבן יהודה

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים באבן יהודה, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים באבן יהודה, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה באבן יהודה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. בגלל שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים באבן יהודה.