מתקני כושר ציבוריים בשפרעם

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בשפרעם הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הכושר הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולהנות ממתקני הכושר שנמצאים בתוך העיר שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט שנמצאים בשפרעם, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בשפרעם

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הכושר הציבוריים בשפרעם

בשנים האחרונות האימון בעזרת מתקני כושר ציבוריים בשפרעם, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לעזוב את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו מתקני הספורט השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. יותר מכך בסמוך לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בשפרעם אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים לרוב בשפרעם?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים בשפרעם. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בשפרעם, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בשפרעם

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בשפרעם, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים בשפרעם. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בשפרעם אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על היגיינה של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בשפרעם. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים בשפרעם

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים בשפרעם, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בשפרעם, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בשפרעם האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים הפכו לרלוונטיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. בגלל שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בשפרעם.