מתקני כושר ציבוריים ברעננה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים ברעננה האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הכושר הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולהנות ממתקני הכושר השונים שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הכושר שקיימים ברעננה, יש להצטייד בידע חשוב אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים ברעננה

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים ברעננה

בשנים האחרונות האימון בעזרת מכשירי כושר ציבוריים ברעננה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. יותר מכך בסמוך לכול מתקין נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר ברעננה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים בדרך כלל ברעננה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים ברעננה. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. קיימים מכשירים המדמים הליכה מהירה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר השונים ברעננה, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים ברעננה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים ברעננה, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנבתנה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים ברעננה. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום ברעננה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים ברעננה. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כולם, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הספורט הציבוריים ברעננה

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים ברעננה, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים ברעננה, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם חוות דעת על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה ברעננה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בעת התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים ברעננה.