מתקני כושר ציבוריים בקריית חיים

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בקריית חיים האהובים עלינו מכול. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הכושר הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולהשתמש ממתקני הספורט שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט השונים שקיימים בקריית חיים, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בקריית חיים

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הכושר הציבוריים בקריית חיים

בעבר האימון בעזרת מתקני כושר ציבוריים בקריית חיים, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתעלו על מכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת על יד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקריית חיים אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים לרוב בקריית חיים?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי כושר ציבוריים בקריית חיים. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים במכוני הכושר השונים בקריית חיים, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שלא ניתן להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בקריית חיים

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בקריית חיים, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים בקריית חיים. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקריית חיים אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בקריית חיים. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים בקריית חיים

את מתקני הספורט הציבוריים, הממוקמים בקריית חיים, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בקריית חיים, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם חוות דעת על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בקריית חיים האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. בגלל שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בקריית חיים.