מתקני כושר ציבוריים בנתניה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בנתניה הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הכושר הקיימים במקומות מובחרים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולהשתמש ממתקני הספורט שממוקמים בתוך העיר שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר שנמצאים בנתניה, יש להצטייד במידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בנתניה

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בנתניה

בשנים האחרונות האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים בנתניה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יותר מכך ליד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בנתניה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים בדרך כלל בנתניה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים בנתניה. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מתקנים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים בחדרי הכושר בנתניה, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בנתניה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בנתניה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים בנתניה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בנתניה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בנתניה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כולם, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים בנתניה

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים בנתניה, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בנתניה, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יתרה מזאת חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בנתניה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בנתניה.