מתקני כושר ציבוריים במרכז

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר במרכז הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הספורט הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הספורט השונים שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט שנמצאים במרכז, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים במרכז

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הכושר הציבוריים במרכז

בזמן האחרון האימון באמצעות מכשירי כושר ציבוריים במרכז, נחשב לדבר לא מודרני. ההתייעלות של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לזנוח את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, יש לבדוק את תקינותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. בנוסף ליד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר במרכז אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל במרכז?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים במרכז. ראשית קיימים מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ניתן למצוא מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר במרכז, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים במרכז

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים במרכז, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים במרכז. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במרכז אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים במרכז. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מכשירי הכושר הציבוריים במרכז

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים במרכז, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים במרכז, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה במרכז האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בעת התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים במרכז.