מתקני כושר ציבוריים במעלה אדומים

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר במעלה אדומים הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הספורט הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולהשתמש ממתקני הכושר שנמצאים ממש על ידינו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הכושר השונים שקיימים במעלה אדומים, יש להצטייד במידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים במעלה אדומים

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים במעלה אדומים

בשנים האחרונות האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים במעלה אדומים, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתנסו את מכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את תקינותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. בנוסף ליד לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר במעלה אדומים אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים בדרך כלל במעלה אדומים?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים במעלה אדומים. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. קיימים מתקנים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים במכוני הכושר השונים במעלה אדומים, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שלא ניתן להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים במעלה אדומים

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים במעלה אדומים, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד בשבילנו בצורה ייחודית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים במעלה אדומים. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במעלה אדומים אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על היגיינה של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים במעלה אדומים. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים במעלה אדומים

את מכשירי הכושר הציבוריים, הקיימים במעלה אדומים, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להגיע אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים במעלה אדומים, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה במעלה אדומים האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. בגלל שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים במעלה אדומים.