מתקני כושר ציבוריים במודיעין

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים במודיעין הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא כעת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולנצל ממתקני הכושר השונים שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט הממוקמים במודיעין, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים במודיעין

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הספורט הציבוריים במודיעין

בשנים האחרונות השימוש באמצעות מתקני ספורט ציבוריים במודיעין, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. ההתייעלות של חדרי הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לזנוח את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף בסמוך לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר במודיעין אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים לרוב במודיעין?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים במודיעין. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. קיימים מכשירים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים בחדרי הכושר במודיעין, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים במודיעין

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים במודיעין, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים במודיעין. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במודיעין אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים במודיעין. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מכשירי הכושר הציבוריים במודיעין

את מתקני הספורט הציבוריים, הממוקמים במודיעין, ניתן למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים במודיעין, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה במודיעין האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מאחר שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים במודיעין.