מתקני כושר ציבוריים בכפר יונה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בכפר יונה הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הכושר הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט שקיימים בכפר יונה, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בכפר יונה

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הספורט הציבוריים בכפר יונה

בעבר האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים בכפר יונה, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתעלו על מכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר קיימת סבירות כי חלקם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף ליד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בכפר יונה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל בכפר יונה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בכפר יונה. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. ישנם מתקנים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים בחדרי הכושר בכפר יונה, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בכפר יונה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בכפר יונה, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנבתנה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים בכפר יונה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בכפר יונה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בכפר יונה. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים בכפר יונה

את מכשירי הכושר הציבוריים, הקיימים בכפר יונה, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בכפר יונה, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בכפר יונה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בכפר יונה.