מתקני כושר ציבוריים בטירה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בטירה הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הכושר הממוקמים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולהנות ממתקני הכושר שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט שקיימים בטירה, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בטירה

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הספורט הציבוריים בטירה

בשנים האחרונות האימון באמצעות מכשירי כושר ציבוריים בטירה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לנטוש את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בטירה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל בטירה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי כושר ציבוריים בטירה. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. אפשר למצוא מכשירים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים בחדרי הכושר השונים בטירה, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בטירה

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בטירה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בטירה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בטירה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בטירה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בטירה

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בטירה, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בטירה, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במכשירי הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בטירה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בטירה.