מתקני כושר ציבוריים בחיפה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בחיפה האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הכושר הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולהנות ממתקני הכושר השונים שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר השונים שקיימים בחיפה, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בחיפה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הספורט הציבוריים בחיפה

בזמן האחרון השימוש באמצעות מתקני כושר ציבוריים בחיפה, נחשב לדבר לא מודרני. ההתייעלות של מכוני הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. בנוסף על יד לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בחיפה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים בדרך כלל בחיפה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים בחיפה. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מתקנים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר השונים בחיפה, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בחיפה

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בחיפה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו בצורה ייחודית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בחיפה. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בחיפה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על טיפוח של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בחיפה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בחיפה

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בחיפה, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בחיפה, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בחיפה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. בגלל שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בחיפה.