מתקני כושר ציבוריים בדימונה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בדימונה הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הכושר הממוקמים במקומות מובחרים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הכושר שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הספורט הממוקמים בדימונה, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בדימונה

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הכושר הציבוריים בדימונה

בעבר האימון באמצעות מתקני כושר ציבוריים בדימונה, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מכשירי הספורט השונים, כדאי לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יותר מכך על יד לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בדימונה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים לרוב בדימונה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים בדימונה. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. קיימים מתקנים המדמים הליכה מהירה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר השונים בדימונה, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בדימונה

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בדימונה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בדימונה. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בדימונה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בדימונה. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מכשירי הכושר הציבוריים בדימונה

את מכשירי הכושר הציבוריים, הממוקמים בדימונה, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בדימונה, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יתרה מזאת חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בדימונה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בדימונה.