מתקני כושר ציבוריים בגן יבנה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בגן יבנה הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הכושר השונים שממוקמים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר שנמצאים בגן יבנה, יש להצטייד בידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בגן יבנה

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים בגן יבנה

בזמן האחרון השימוש בעזרת מתקני כושר ציבוריים בגן יבנה, נחשב לדבר מיושן. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, יש לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. בנוסף בסמוך לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בגן יבנה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים לרוב בגן יבנה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בגן יבנה. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מכשירים המדמים הליכה מהירה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר השונים בגן יבנה, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שבלתי אפשרי להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בגן יבנה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בגן יבנה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד לנו בצורה ייחודית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים בגן יבנה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בגן יבנה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בגן יבנה. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הספורט הציבוריים בגן יבנה

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בגן יבנה, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נסללו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בגן יבנה, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בגן יבנה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. בגלל שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בגן יבנה.