מתקני כושר ציבוריים בגדרה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בגדרה הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הכושר השונים שממוקמים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט שקיימים בגדרה, יש להצטייד בידע חשוב אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בגדרה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הספורט הציבוריים בגדרה

בזמן האחרון האימון בעזרת מתקני כושר ציבוריים בגדרה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מתקני הכושר השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר קיימת סבירות כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת על יד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בגדרה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל בגדרה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים בגדרה. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ניתן למצוא מכשירים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בגדרה, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בגדרה

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בגדרה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד בשבילנו בצורה אישית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בגדרה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בגדרה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בגדרה. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מכשירי הכושר הציבוריים בגדרה

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בגדרה, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בגדרה, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בגדרה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. בגלל שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בגדרה.