מתקני כושר ציבוריים בגבעת שמואל

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בגבעת שמואל האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הכושר הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הספורט השונים שקיימים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר שקיימים בגבעת שמואל, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בגבעת שמואל

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים בגבעת שמואל

בזמן האחרון האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים בגבעת שמואל, נחשב לדבר מיושן. ההתייעלות של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתעלו על מכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את תקינותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. בנוסף ליד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בגבעת שמואל אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים בדרך כלל בגבעת שמואל?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בגבעת שמואל. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. אפשר למצוא מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים בחדרי הכושר בגבעת שמואל, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שלא ניתן לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בגבעת שמואל

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בגבעת שמואל, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים בגבעת שמואל. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בגבעת שמואל אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בגבעת שמואל. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הספורט הציבוריים בגבעת שמואל

את מכשירי הכושר הציבוריים, הממוקמים בגבעת שמואל, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בגבעת שמואל, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בגבעת שמואל האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים הפכו לרלוונטיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. בגלל שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בגבעת שמואל.