מתקני כושר ציבוריים בגבעת זאב

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בגבעת זאב הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הכושר הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולנצל ממתקני הכושר שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט שנמצאים בגבעת זאב, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בגבעת זאב

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הכושר הציבוריים בגבעת זאב

בשנים האחרונות האימון באמצעות מכשירי כושר ציבוריים בגבעת זאב, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתנסו את מכשירי הספורט השונים, כדאי לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. בנוסף על יד לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בגבעת זאב אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים לרוב בגבעת זאב?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים בגבעת זאב. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מכשירים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים במכוני הכושר בגבעת זאב, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שבלתי אפשרי לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בגבעת זאב

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בגבעת זאב, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממתקני הכושר הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים בגבעת זאב. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בגבעת זאב אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בגבעת זאב. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מכשירי הכושר הציבוריים בגבעת זאב

את מכשירי הספורט הציבוריים, הממוקמים בגבעת זאב, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בגבעת זאב, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יותר מכך חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בגבעת זאב האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. בגלל שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בגבעת זאב.