מתקני כושר ציבוריים באילת

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר באילת הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שממוקמים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הכושר השונים שנמצאים באילת, יש להצטייד במידע חשוב אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים באילת

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הכושר הציבוריים באילת

בזמן האחרון השימוש בעזרת מכשירי כושר ציבוריים באילת, נחשב לדבר לא מודרני. ההתייעלות של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לנטוש את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתעלו על מכשירי הספורט השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב הזנחה. יותר מכך בסמוך לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באילת אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים לרוב באילת?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים באילת. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מכשירים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים בחדרי הכושר השונים באילת, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שבלתי אפשרי להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים באילת

ידוע כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר באילת, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממכשירי הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים באילת. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באילת אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים באילת. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הכושר הציבוריים באילת

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים באילת, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים באילת, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה באילת האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים באילת.