מכשירי ספורט ציבוריים בשוהם

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בשוהם הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הספורט הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הספורט השונים שנמצאים בתוך העיר שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט שקיימים בשוהם, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בשוהם

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בשוהם

בעבר השימוש באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים בשוהם, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, מומלץ לבדוק את תקינותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יותר מכך בסמוך לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בשוהם אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים לרוב בשוהם?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בשוהם. ראשית קיימים מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מכשירים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים בחדרי הכושר בשוהם, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בשוהם

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בשוהם, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד בשבילנו בצורה אישית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בשוהם. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בשוהם אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על ניקיון של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בשוהם. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בשוהם

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בשוהם, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בשוהם, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בשוהם האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לרלוונטיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בשוהם.