מכשירי ספורט ציבוריים ברמת החייל

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים ברמת החייל הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הקיימים במקומות מובחרים, הפכו למלאים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולהשתמש ממתקני הספורט שנמצאים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט שנמצאים ברמת החייל, יש להצטייד בידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים ברמת החייל

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הספורט הציבוריים ברמת החייל

בעבר האימון באמצעות מתקני כושר ציבוריים ברמת החייל, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את כשירותם כאשר ישנה סבירות כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. יתרה מזאת בסמוך לכול מתקין נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר ברמת החייל אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים לרוב ברמת החייל?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים ברמת החייל. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מתקנים המדמים הליכה מהירה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים במכוני הכושר השונים ברמת החייל, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שבלתי אפשרי להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים ברמת החייל

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר ברמת החייל, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי איש מקצוע. כעת, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים ברמת החייל. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום ברמת החייל אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים ברמת החייל. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כולם, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים ברמת החייל

את מכשירי הכושר הציבוריים, הנמצאים ברמת החייל, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בעת האחרונה נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים ברמת החייל, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה ברמת החייל האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים ברמת החייל.