מכשירי ספורט ציבוריים בצפון

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בצפון האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הכושר שממוקמים ממש על ידינו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט השונים הממוקמים בצפון, יש להצטייד במידע חשוב אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בצפון

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הכושר הציבוריים בצפון

בזמן האחרון האימון באמצעות מתקני כושר ציבוריים בצפון, נחשב לדבר לא מודרני. ההתייעלות של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתנסו את מתקני הכושר השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. בנוסף ליד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בצפון אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים בדרך כלל בצפון?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים בצפון. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ניתן למצוא מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים בחדרי הכושר בצפון, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בצפון

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בצפון, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי איש מקצוע. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים בצפון. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בצפון אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בצפון. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בצפון

את מכשירי הכושר הציבוריים, הנמצאים בצפון, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נסללו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בצפון, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במכשירי הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בצפון האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. בגלל שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בצפון.