מכשירי ספורט ציבוריים בפתח תקווה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בפתח תקווה הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולהנות ממתקני הספורט שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר השונים שקיימים בפתח תקווה, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בפתח תקווה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הספורט הציבוריים בפתח תקווה

בזמן האחרון האימון באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים בפתח תקווה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של חדרי הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתנסו את מתקני הכושר השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. בנוסף בסמוך לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בפתח תקווה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל בפתח תקווה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים בפתח תקווה. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. ניתן למצוא מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר בפתח תקווה, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בפתח תקווה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בפתח תקווה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בפתח תקווה. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בפתח תקווה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בפתח תקווה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מכשירי הכושר הציבוריים בפתח תקווה

את מתקני הספורט הציבוריים, הממוקמים בפתח תקווה, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בפתח תקווה, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בפתח תקווה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בפתח תקווה.